NOVINKY

Vintage Revival Montlhéry
05 kvě

Vintage Revival Montlhéry


Tento víkend (7. - 8. května) se ve Francii uskuteční další ročník Vintage Revival Montlhéry, jenž je jedna z předních závodních události na poli klasických vozů.

Autodrom Linas-Montlhéry, leží 25 kilometrů jižně od Paříže a je jedním z posledních historických, klopených okruhů, které přežily v téměř původním stavu.

Během víkendu se zde představí na 300 předválečných vozů a motocyklů. Tým AVC bude na okruhu v sobotu a pokud někdo z vás přemýšlí o účasti, moc rádi se s vámi uvidíme.!


Techno-Classica Essen
25 bře

Techno-Classica Essen


Je nám velkou ctí vám známit, že jsme na Techno-Classice v Essenu vyhráli první místo v předválečné kategorii ve FIVA Concours de Elégance s naším famozním vozem Hispano Suiza H6. Velice si tohoto ocenění vážíme.


Již brzy vám přineseme další fotoreport z výstavy v Essenu.


SALON RÉTROMOBILE obrazem
16 bře

SALON RÉTROMOBILE obrazem


Salon Rétromobile v Paříži se vydařil a my jsme po dlouhé době potkali spoustu známých a jiných nadšenců do starých automobilů. Byla to právě tato výstava, kde jsme byli naposledy, než nám bohužel Covid zavřel dveře a proto jsme velmi rádi, že jsme se letos opět mohli zúčastnit.

V pondělí jsme se přesunuli téměř 800 kilometrů do německého Essenu. Zde už jsme připravili náš stánek číslo 602 V hale 5 a nyní se již budeme těšit na Vaši návštěvu. Všichni přátele AVC jsou více než vítání a doufáme, že uvidíme co nejvíce z vás.

Přinášíme vám krátký fotoreport z Paříže a na ten z Essenu se můžete těšit již brzy.


POZVÁNKA NA TECHNO-CLASSICA  23.- 27.3. 2022
15 úno

POZVÁNKA NA TECHNO-CLASSICA 23.- 27.3. 2022


Termín Salonu Rétromobile se kvapem blíží a my pro Vás máme další skvělou novinku, a tím je naše účast na veletrhu TECHNO-CLASSICA v Essenu, kam se budeme přesouvat rovnou po skončení autosalonu Rétromobile v Paříži.

Rádi vás ve dnech 23.-27. března 2022 uvítáme na našem stánku. Vedle nás se na ploše 120.000 m2, v prostoru 12-ti hal a 4 venkovních prostranstvích představí vystavovatelé z celého světa a bude zajisté, co obdivovat.

Více informací se dozvíte na oficiálním webu pořadatele.

Další informace o této události Vám přineseme již brzy a určitě se máte nač těšit.


ZMĚNA TERMÍNU SALON RÉTROMOBILE 16.- 20.03.2022
10 led

ZMĚNA TERMÍNU SALON RÉTROMOBILE 16.- 20.03.2022


Dovolte nám, abychom vás informovali o změně termínu konání pařížského autosalonu Rétromobile, který se měl konat ve dnech 2.- 6. února 2022.

Vzhledem ke zhoršující se situaci ohledně pandemie Coronaviru, enormnímu nárůstu počtu onemocněných ve Francii, a taktéž v návaznosti na průzkum mezi vystavovateli, rozhodli se organizátoři této výjimečné události přesunout termín na 16.- 20. března 2022.

Pevně věříme, že se již situace zlepší a setkáme se spolu v březnu!!!

Vánoční přání
08 pro

Vánoční přání


Rok 2021 se pomalu blíží ke svému konci a nová dobrodružství jsou již za rohem!

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok 2022!

SALON RÉTROMOBILE 2.- 6.2. 2022
07 pro

SALON RÉTROMOBILE 2.- 6.2. 2022


Na konci roku se i my ohlížíme zpět a bilancujeme, hodnotíme a zároveň plánujeme naše aktivity do dalšího období. Poslední roky nebyly pro nás všechny zcela jednoduchými díky pandemii, která zasáhla každého z nás. Mnoho akcí, kterých se obvykle každým rokem účastníme bylo bohužel zrušeno, avšak nezoufáme a věříme, že již příští rok bude situace mnohem příznivější. Také proto se už touto dobou těšíme na návštěvu autosalonu Rétromobile v Paříži, který je bezpochyby nejdůležitějším prodejním veletrhem sezóny.

Rádi Vás ve dnech 2. - 6. února 2022 uvítáme na našem stánku ve velkolepých prostorách EXPO PORTE DE VERSAILLES. Na ploše 72,000 m2 se se zde představí kolem 620 vystavovatelů z celého světa. Návštěvníci zde mohou obdivovat více než 1 100 automobilů a svou účast potvrdilo kolem 120 automobilových klubů.

Více informací se dozvíte na oficiálním webu pořadatele.

Další informace o této události Vám přineseme již brzy a určitě se máte nač těšit.


CLASSIC EXPO 15.-17.10. 2021 SALZBURG
06 říj

CLASSIC EXPO 15.-17.10. 2021 SALZBURG


Již příští týden se bude konat další ročník mezinárodní výstavy CLASSIC EXPO v rakouském Salzburgu, která otevře své brány ve dnech 15.-17.10. 2021. Během třídenního nabitého programu se zde představí mnoho významných jmen a velkých hráčů na poli klasických automobilů a automobilových nadšenců z celého světa. Letošní již 17. ročník této akce je zameřen na technický vývoj a úspěchy minulého století.

Na veletrhu bude představen náš famózní vůz Austro Daimler AD 617.

Více informací najdete zde CLASSIC EXPO SALZBURG.

Zážitky z 1000 mil Československých
16 srp

Zážitky z 1000 mil Československých


Jak již víte, minulý týden jsme strávili 3 zajímavé dny s naším vozem Austrodaimler AD6-17 na noblesní akci 1000 mil Československých.

Za dobrodružstvím jsme s tímto vozem, jenž byl nejstarším v závodě, vyrazili za slunného počasí ve čtvrtek 12. srpna ráno z Opletalovy ulice v Praze. Spolu s námi i další účastníci, kterých se v tomto ročníku sešlo 117. Retro jízda pokračovala Prahou stověžatou, a poté už vstříc letní přírodou, malebnými městy, směrem do Bratislavy, a z ní zpět do k Národnímu technickému muzeu v Praze. Zde proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů závodu.

Závod se nejel na maximální rychlost, jako tomu bylo za První republiky, ale jako jízda pravidelnosti. Úkolem závodníků bylo, co nejvíce se přiblížit průměrné rychlosti 45 kilometrů v hodině.

Všechny 3 etapy tohoto defilé byly moc fajn, skvělou atmosféru doladilo překrásné počasí, které nám opravdu přálo. Náš Austrodaimler AD6-17, jel po celou dobu perfektně, řešili jsme pouze drobné servisní zásahy.


Z celé akce jsme nadšení a již teď se těšíme na další ročník a rovněž doufáme, že se tam také potkáme s Vámi!

Níže Vám přinášíme krátkou fotoreportáž z naší jízdy.

Strana 1 z 22